SEI(Stackpole Elec) KAL50FB5R00
Manufacturer
Mfr. Part #
KAL50FB5R00
EBEE Part #
E82613416
Description
5Ω Wirewound Resistors 50W ±1% ±50ppm/℃ Plugin Aluminum Case/Porcelain Tube Resistance ROHS
Select All
CategoryPassives ,Resistors ,Chassis Mount Resistors
DatasheetSEI(Stackpole Electronics Inc.) KAL50FB5R00
RoHS
TypeWirewound Resistors
Temperature Coefficient±50ppm/℃
Tolerance±1%
Resistance
Power(Watts)50W