SEI(Stackpole Elec) KAL50FB5K00
Manufacturer
Mfr. Part #
KAL50FB5K00
EBEE Part #
E86885451
Description
5kΩ 50W Wirewound Resistors ±1% ±20ppm/℃ Plugin Aluminum Case/Porcelain Tube Resistance ROHS
Select All
CategoryPassives ,Resistors ,Chassis Mount Resistors
DatasheetSEI(Stackpole Electronics Inc.) KAL50FB5K00
RoHS
TypeWirewound Resistors
Temperature Coefficient±20ppm/℃
Tolerance±1%
Resistance5kΩ
Power(Watts)50W