SEI(Stackpole Elec) KAL50FB50L0
Manufacturer
Mfr. Part #
KAL50FB50L0
EBEE Part #
E82619490
Description
50mΩ Wirewound Resistors 50W ±1% ±100ppm/℃ Plugin Aluminum Case/Porcelain Tube Resistance ROHS
Select All
CategoryPassives ,Resistors ,Chassis Mount Resistors
DatasheetSEI(Stackpole Electronics Inc.) KAL50FB50L0
RoHS
TypeWirewound Resistors
Temperature Coefficient±100ppm/℃
Tolerance±1%
Resistance50mΩ
Power(Watts)50W