SEI(Stackpole Elec) KAL50FB3R30
Manufacturer
Mfr. Part #
KAL50FB3R30
EBEE Part #
E82619403
Description
3.3Ω Wirewound Resistors 50W ±1% ±50ppm/℃ Plugin Aluminum Case/Porcelain Tube Resistance ROHS
Select All
CategoryPassives ,Resistors ,Chassis Mount Resistors
DatasheetSEI(Stackpole Electronics Inc.) KAL50FB3R30
RoHS
TypeWirewound Resistors
Temperature Coefficient±50ppm/℃
Tolerance±1%
Resistance3.3Ω
Power(Watts)50W