SEI(Stackpole Elec) KAL50FB220R
Manufacturer
Mfr. Part #
KAL50FB220R
EBEE Part #
E82619405
Description
220Ω Wirewound Resistors 50W ±1% ±20ppm/℃ Plugin Aluminum Case/Porcelain Tube Resistance ROHS
Select All
CategoryPassives ,Resistors ,Chassis Mount Resistors
DatasheetSEI(Stackpole Electronics Inc.) KAL50FB220R
RoHS
TypeWirewound Resistors
Temperature Coefficient±20ppm/℃
Tolerance±1%
Resistance220Ω
Power(Watts)50W