SEI(Stackpole Elec) KAL50FB1K00
Manufacturer
Mfr. Part #
KAL50FB1K00
EBEE Part #
E82614212
Package
Plugin
Customer #
Datasheet
EDA Models
ECCN
EAR99
Description
1kΩ Wirewound Resistors 50W ±1% ±20ppm/℃ Plugin Aluminum Case/Porcelain Tube Resistance ROHS
Qty.Unit PriceExt. Price
Recommended For You
TypeDescription
Select All
Category
DatasheetSEI(Stackpole Electronics Inc.) KAL50FB1K00
RoHS
TypeWirewound Resistors
Temperature Coefficient±20ppm/℃
Tolerance±1%
Resistance1kΩ
Power(Watts)50W