SEI(Stackpole Elec) KAL50FB16R0
Manufacturer
Mfr. Part #
KAL50FB16R0
EBEE Part #
E82619409
Description
16Ω Wirewound Resistors 50W ±1% ±30ppm/℃ Plugin Aluminum Case/Porcelain Tube Resistance ROHS
Select All
CategoryPassives ,Resistors ,Chassis Mount Resistors
DatasheetSEI(Stackpole Electronics Inc.) KAL50FB16R0
RoHS
TypeWirewound Resistors
Temperature Coefficient±30ppm/℃
Tolerance±1%
Resistance16Ω
Power(Watts)50W