SEI(Stackpole Elec) KAL25JB40K0
Manufacturer
Mfr. Part #
KAL25JB40K0
EBEE Part #
E82619469
Description
40kΩ Wirewound Resistors 25W ±5% ±20ppm/℃ Plugin Aluminum Case/Porcelain Tube Resistance ROHS
Select All
CategoryPassives ,Resistors ,Chassis Mount Resistors
DatasheetSEI(Stackpole Electronics Inc.) KAL25JB40K0
RoHS
TypeWirewound Resistors
Temperature Coefficient±20ppm/℃
Tolerance±5%
Resistance40kΩ
Power(Watts)25W