SEI(Stackpole Elec) KAL25FB7R50
Manufacturer
Mfr. Part #
KAL25FB7R50
EBEE Part #
E82619347
Description
7.5Ω Wirewound Resistors 25W ±1% ±50ppm/℃ Plugin Aluminum Case/Porcelain Tube Resistance ROHS
Select All
CategoryPassives ,Resistors ,Chassis Mount Resistors
DatasheetSEI(Stackpole Electronics Inc.) KAL25FB7R50
RoHS
TypeWirewound Resistors
Temperature Coefficient±50ppm/℃
Tolerance±1%
Resistance7.5Ω
Power(Watts)25W