SEI(Stackpole Elec) KAL25FB250R
Manufacturer
Mfr. Part #
KAL25FB250R
EBEE Part #
E82614204
Description
250Ω Wirewound Resistors 25W ±1% ±20ppm/℃ Plugin Aluminum Case/Porcelain Tube Resistance ROHS
Select All
CategoryPassives ,Resistors ,Chassis Mount Resistors
DatasheetSEI(Stackpole Electronics Inc.) KAL25FB250R
RoHS
TypeWirewound Resistors
Temperature Coefficient±20ppm/℃
Tolerance±1%
Resistance250Ω
Power(Watts)25W