SEI(Stackpole Elec) KAL25FB10R0
Manufacturer
Mfr. Part #
KAL25FB10R0
EBEE Part #
E82613410
Package
Plugin
Customer #
Datasheet
EDA Models
ECCN
EAR99
Description
10Ω Wirewound Resistors 25W ±1% ±30ppm/℃ Plugin Aluminum Case/Porcelain Tube Resistance ROHS
Select All
CategoryPassives ,Resistors ,Chassis Mount Resistors
DatasheetSEI(Stackpole Electronics Inc.) KAL25FB10R0
RoHS
TypeWirewound Resistors
Temperature Coefficient±30ppm/℃
Tolerance±1%
Resistance10Ω
Power(Watts)25W