SEI(Stackpole Elec) KAL10JB2R00
Manufacturer
Mfr. Part #
KAL10JB2R00
EBEE Part #
E82619167
Description
2Ω Wirewound Resistors 12.5W ±5% ±50ppm/℃ Plugin Aluminum Case/Porcelain Tube Resistance ROHS
Select All
CategoryPassives ,Resistors ,Chassis Mount Resistors
DatasheetSEI(Stackpole Electronics Inc.) KAL10JB2R00
RoHS
TypeWirewound Resistors
Temperature Coefficient±50ppm/℃
Tolerance±5%
Resistance
Power(Watts)12.5W