SEI(Stackpole Elec) KAL10FB15K0
Manufacturer
Mfr. Part #
KAL10FB15K0
EBEE Part #
E82619290
Description
15kΩ Wirewound Resistors 12.5W ±1% ±20ppm/℃ Plugin Aluminum Case/Porcelain Tube Resistance ROHS
Select All
CategoryPassives ,Resistors ,Chassis Mount Resistors
DatasheetSEI(Stackpole Electronics Inc.) KAL10FB15K0
RoHS
TypeWirewound Resistors
Temperature Coefficient±20ppm/℃
Tolerance±1%
Resistance15kΩ
Power(Watts)12.5W