SEI(Stackpole Elec) KAL10FB12R0
Manufacturer
Mfr. Part #
KAL10FB12R0
EBEE Part #
E82619164
Description
12Ω Wirewound Resistors 12.5W ±1% ±30ppm/℃ Plugin Aluminum Case/Porcelain Tube Resistance ROHS
Select All
CategoryPassives ,Resistors ,Chassis Mount Resistors
DatasheetSEI(Stackpole Electronics Inc.) KAL10FB12R0
RoHS
TypeWirewound Resistors
Temperature Coefficient±30ppm/℃
Tolerance±1%
Resistance12Ω
Power(Watts)12.5W