SEI(Stackpole Elec) KAL100FB2R20
Manufacturer
Mfr. Part #
KAL100FB2R20
EBEE Part #
E82619760
Description
2.2Ω Wirewound Resistors 100W ±1% ±50ppm/℃ Plugin Aluminum Case/Porcelain Tube Resistance ROHS
Select All
CategoryPassives ,Resistors ,Chassis Mount Resistors
DatasheetSEI(Stackpole Electronics Inc.) KAL100FB2R20
RoHS
TypeWirewound Resistors
Temperature Coefficient±50ppm/℃
Tolerance±1%
Resistance2.2Ω
Power(Watts)100W