SEI(Stackpole Elec) KAL100FB1K00
Manufacturer
Mfr. Part #
KAL100FB1K00
EBEE Part #
E82619751
Description
1kΩ 100W Wirewound Resistors ±1% ±20ppm/℃ Plugin Aluminum Case/Porcelain Tube Resistance ROHS
Select All
CategoryPassives ,Resistors ,Chassis Mount Resistors
DatasheetSEI(Stackpole Electronics Inc.) KAL100FB1K00
RoHS
TypeWirewound Resistors
Temperature Coefficient±20ppm/℃
Tolerance±1%
Resistance1kΩ
Power(Watts)100W