SEI(Stackpole Elec) KAL100FB150R
Manufacturer
Mfr. Part #
KAL100FB150R
EBEE Part #
E82619770
Description
150Ω Wirewound Resistors 100W ±1% ±20ppm/℃ Plugin Aluminum Case/Porcelain Tube Resistance ROHS
Select All
CategoryPassives ,Resistors ,Chassis Mount Resistors
DatasheetSEI(Stackpole Electronics Inc.) KAL100FB150R
RoHS
TypeWirewound Resistors
Temperature Coefficient±20ppm/℃
Tolerance±1%
Resistance150Ω
Power(Watts)100W