SEI(Stackpole Elec) KAL100FB100R
Manufacturer
Mfr. Part #
KAL100FB100R
EBEE Part #
E82619752
Package
Plugin
Customer #
Datasheet
EDA Models
ECCN
EAR99
Description
100Ω Wirewound Resistors 100W ±1% ±20ppm/℃ Plugin Aluminum Case/Porcelain Tube Resistance ROHS
Select All
CategoryPassives ,Resistors ,Chassis Mount Resistors
DatasheetSEI(Stackpole Electronics Inc.) KAL100FB100R
RoHS
TypeWirewound Resistors
Temperature Coefficient±20ppm/℃
Tolerance±1%
Resistance100Ω
Power(Watts)100W