SEI(Stackpole Elec) CSS2512JT43L0
Manufacturer
Mfr. Part #
CSS2512JT43L0
EBEE Part #
E82568561
Description
2W 43mΩ Current Sensing Resistors ±15ppm/℃ ±5% 2512 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS
DatasheetSEI(Stackpole Electronics Inc.) CSS2512JT43L0
RoHS
TypeCurrent Sensing Resistors
Temperature Coefficient±15ppm/℃
Tolerance±5%
Resistance43mΩ
Power(Watts)2W