SEI(Stackpole Elec) CSS2512JT27L0
Manufacturer
Mfr. Part #
CSS2512JT27L0
EBEE Part #
E82567704
Description
2W 27mΩ Current Sensing Resistors ±15ppm/℃ ±5% 2512 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS
DatasheetSEI(Stackpole Electronics Inc.) CSS2512JT27L0
RoHS
TypeCurrent Sensing Resistors
Temperature Coefficient±15ppm/℃
Tolerance±5%
Resistance27mΩ
Power(Watts)2W