SEI(Stackpole Elec) CSS2512JT16L0
Manufacturer
Mfr. Part #
CSS2512JT16L0
EBEE Part #
E82567674
Package
2512
Customer #
Datasheet
EDA Models
ECCN
EAR99
Description
2W 16mΩ Current Sensing Resistors ±15ppm/℃ ±5% 2512 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS
Qty.Unit PriceExt. Price
Recommended For You
TypeDescription
Select All
CategoryPassives ,Resistors ,Chip Resistor - Surface Mount
DatasheetSEI(Stackpole Electronics Inc.) CSS2512JT16L0
RoHS
TypeCurrent Sensing Resistors
Temperature Coefficient±15ppm/℃
Tolerance±5%
Resistance16mΩ
Power(Watts)2W