SEI(Stackpole Elec) CSRN2512JTR330
Manufacturer
Mfr. Part #
CSRN2512JTR330
EBEE Part #
E82532381
Package
2512
Description
2W 330mΩ Current Sensing Resistors ±200ppm/℃ ±5% 2512 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS
DatasheetSEI(Stackpole Electronics Inc.) CSRN2512JTR330
RoHS
TypeCurrent Sensing Resistors
Temperature Coefficient±200ppm/℃
Tolerance±5%
Resistance330mΩ
Power(Watts)2W