SEI(Stackpole Elec) CSRN2512JT11L0
Manufacturer
Mfr. Part #
CSRN2512JT11L0
EBEE Part #
E82550060
Package
2512
Description
2W 11mΩ Current Sensing Resistors ±200ppm/℃ ±5% 2512 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS
DatasheetSEI(Stackpole Electronics Inc.) CSRN2512JT11L0
RoHS
TypeCurrent Sensing Resistors
Temperature Coefficient±200ppm/℃
Tolerance±5%
Resistance11mΩ
Power(Watts)2W