SEI(Stackpole Elec) CSRN2512FTR240
Manufacturer
Mfr. Part #
CSRN2512FTR240
EBEE Part #
E82546257
Package
2512
Description
2W 240mΩ Current Sensing Resistors ±200ppm/℃ ±1% 2512 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS
DatasheetSEI(Stackpole Electronics Inc.) CSRN2512FTR240
RoHS
TypeCurrent Sensing Resistors
Temperature Coefficient±200ppm/℃
Tolerance±1%
Resistance240mΩ
Power(Watts)2W