SEI(Stackpole Elec) CSRN2512FTR220
Manufacturer
Mfr. Part #
CSRN2512FTR220
EBEE Part #
E82546009
Package
2512
Description
2W 220mΩ Current Sensing Resistors ±200ppm/℃ ±1% 2512 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS
DatasheetSEI(Stackpole Electronics Inc.) CSRN2512FTR220
RoHS
TypeCurrent Sensing Resistors
Temperature Coefficient±200ppm/℃
Tolerance±1%
Resistance220mΩ
Power(Watts)2W