SEI(Stackpole Elec) CSRN2512FK24L0
Manufacturer
Mfr. Part #
CSRN2512FK24L0
EBEE Part #
E82554748
Package
2512
Description
2W 24mΩ Current Sensing Resistors ±200ppm/℃ ±1% 2512 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS
DatasheetSEI(Stackpole Electronics Inc.) CSRN2512FK24L0
RoHS
TypeCurrent Sensing Resistors
Temperature Coefficient±200ppm/℃
Tolerance±1%
Resistance24mΩ
Power(Watts)2W