SEI(Stackpole Elec) CSRN2010JTR750
Manufacturer
Mfr. Part #
CSRN2010JTR750
EBEE Part #
E82641464
Package
2010
Description
1W 750mΩ Current Sensing Resistors ±250ppm/℃ ±5% 2010 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS
DatasheetSEI(Stackpole Electronics Inc.) CSRN2010JTR750
RoHS
TypeCurrent Sensing Resistors
Temperature Coefficient±250ppm/℃
Tolerance±5%
Resistance750mΩ
Power(Watts)1W