SEI(Stackpole Elec) CSRN2010JT33L0
Manufacturer
Mfr. Part #
CSRN2010JT33L0
EBEE Part #
E82546055
Package
2010
Description
1W 33mΩ Current Sensing Resistors ±250ppm/℃ ±5% 2010 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS
DatasheetSEI(Stackpole Electronics Inc.) CSRN2010JT33L0
RoHS
TypeCurrent Sensing Resistors
Temperature Coefficient±250ppm/℃
Tolerance±5%
Resistance33mΩ
Power(Watts)1W