SEI(Stackpole Elec) CSRN2010JK56L0
Manufacturer
Mfr. Part #
CSRN2010JK56L0
EBEE Part #
E82533748
Package
2010
Description
1W 56mΩ Current Sensing Resistors ±250ppm/℃ ±5% 2010 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS
Qty.Unit PriceExt. Price
Recommended For You
TypeDescription
Select All
CategoryPassives ,Resistors ,Chip Resistor - Surface Mount
DatasheetSEI(Stackpole Electronics Inc.) CSRN2010JK56L0
RoHS
TypeCurrent Sensing Resistors
Temperature Coefficient±250ppm/℃
Tolerance±5%
Resistance56mΩ
Power(Watts)1W