SEI(Stackpole Elec) CSRN2010JK50L0
Manufacturer
Mfr. Part #
CSRN2010JK50L0
EBEE Part #
E82533689
Package
2010
Customer #
Datasheet
EDA Models
ECCN
EAR99
Description
1W 50mΩ Current Sensing Resistors ±250ppm/℃ ±5% 2010 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS
Select All
CategoryPassives ,Resistors ,Chip Resistor - Surface Mount
DatasheetSEI(Stackpole Electronics Inc.) CSRN2010JK50L0
RoHS
TypeCurrent Sensing Resistors
Temperature Coefficient±250ppm/℃
Tolerance±5%
Resistance50mΩ
Power(Watts)1W