SEI(Stackpole Elec) CSRF2512JTR100
Manufacturer
Mfr. Part #
CSRF2512JTR100
EBEE Part #
E82568239
Description
2W 100mΩ Current Sensing Resistors ±50ppm/℃ ±5% 2512 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS
DatasheetSEI(Stackpole Electronics Inc.) CSRF2512JTR100
RoHS
TypeCurrent Sensing Resistors
Temperature Coefficient±50ppm/℃
Tolerance±5%
Resistance100mΩ
Power(Watts)2W