SEI(Stackpole Elec) CSRF2512JT40L0
Manufacturer
Mfr. Part #
CSRF2512JT40L0
EBEE Part #
E82568264
Description
2W 40mΩ Current Sensing Resistors ±50ppm/℃ ±5% 2512 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS
DatasheetSEI(Stackpole Electronics Inc.) CSRF2512JT40L0
RoHS
TypeCurrent Sensing Resistors
Temperature Coefficient±50ppm/℃
Tolerance±5%
Resistance40mΩ
Power(Watts)2W