SEI(Stackpole Elec) CSRF1206JT33L0
Manufacturer
Mfr. Part #
CSRF1206JT33L0
EBEE Part #
E82542628
Description
1W 33mΩ Current Sensing Resistors ±50ppm/℃ ±5% 1206 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS
DatasheetSEI(Stackpole Electronics Inc.) CSRF1206JT33L0
RoHS
TypeCurrent Sensing Resistors
Temperature Coefficient±50ppm/℃
Tolerance±5%
Resistance33mΩ
Power(Watts)1W