SEI(Stackpole Elec) CSRF0805JT24L0
Manufacturer
Mfr. Part #
CSRF0805JT24L0
EBEE Part #
E82531897
Description
500mW 24mΩ Current Sensing Resistors ±50ppm/℃ ±5% 0805 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS
DatasheetSEI(Stackpole Electronics Inc.) CSRF0805JT24L0
RoHS
TypeCurrent Sensing Resistors
Temperature Coefficient±50ppm/℃
Tolerance±5%
Resistance24mΩ
Power(Watts)500mW