SEI(Stackpole Elec) CSRF0805JT16L0
Manufacturer
Mfr. Part #
CSRF0805JT16L0
EBEE Part #
E82531904
Package
0805
Customer #
Datasheet
EDA Models
ECCN
EAR99
Description
500mW 16mΩ Current Sensing Resistors ±50ppm/℃ ±5% 0805 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS
Qty.Unit PriceExt. Price
Recommended For You
TypeDescription
Select All
CategoryPassives ,Resistors ,Chip Resistor - Surface Mount
DatasheetSEI(Stackpole Electronics Inc.) CSRF0805JT16L0
RoHS
TypeCurrent Sensing Resistors
Temperature Coefficient±50ppm/℃
Tolerance±5%
Resistance16mΩ
Power(Watts)500mW