SEI(Stackpole Elec) CSR2512FTR100
Manufacturer
Mfr. Part #
CSR2512FTR100
EBEE Part #
E82554797
Package
2512
Customer #
Datasheet
EDA Models
ECCN
EAR99
Description
2W 100mΩ Current Sensing Resistors ±200ppm/℃ ±1% 2512 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS
Qty.Unit PriceExt. Price
Recommended For You
TypeDescription
Select All
CategoryPassives ,Resistors ,Chip Resistor - Surface Mount
DatasheetSEI(Stackpole Electronics Inc.) CSR2512FTR100
RoHS
TypeCurrent Sensing Resistors
Temperature Coefficient±200ppm/℃
Tolerance±1%
Resistance100mΩ
Power(Watts)2W