SEI(Stackpole Elec) CSR2010FT33L0
Manufacturer
Mfr. Part #
CSR2010FT33L0
EBEE Part #
E82559986
Package
2010
Description
1W 33mΩ Current Sensing Resistors ±100ppm/℃ ±1% 2010 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS
DatasheetSEI(Stackpole Electronics Inc.) CSR2010FT33L0
RoHS
TypeCurrent Sensing Resistors
Temperature Coefficient±100ppm/℃
Tolerance±1%
Resistance33mΩ
Power(Watts)1W