SEI(Stackpole Elec) CSR2010FK75L0
Manufacturer
Mfr. Part #
CSR2010FK75L0
EBEE Part #
E82554550
Description
1W 75mΩ Current Sensing Resistors ±100ppm/℃ ±1% 2010 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS
DatasheetSEI(Stackpole Electronics Inc.) CSR2010FK75L0
RoHS
TypeCurrent Sensing Resistors
Temperature Coefficient±100ppm/℃
Tolerance±1%
Resistance75mΩ
Power(Watts)1W