SEI(Stackpole Elec) CSR2010FK15L0
Manufacturer
Mfr. Part #
CSR2010FK15L0
EBEE Part #
E82563558
Package
2010
Customer #
Datasheet
EDA Models
ECCN
EAR99
Description
1W 15mΩ Current Sensing Resistors ±100ppm/℃ ±1% 2010 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS
Qty.Unit PriceExt. Price
Recommended For You
TypeDescription
Select All
CategoryPassives ,Resistors ,Chip Resistor - Surface Mount
DatasheetSEI(Stackpole Electronics Inc.) CSR2010FK15L0
RoHS
TypeCurrent Sensing Resistors
Temperature Coefficient±100ppm/℃
Tolerance±1%
Resistance15mΩ
Power(Watts)1W