SEI(Stackpole Elec) CSR1206JTR510
Manufacturer
Mfr. Part #
CSR1206JTR510
EBEE Part #
E82487667
Description
500mW 510mΩ Current Sensing Resistors ±100ppm/℃ ±5% 1206 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS
DatasheetSEI(Stackpole Electronics Inc.) CSR1206JTR510
RoHS
TypeCurrent Sensing Resistors
Temperature Coefficient±100ppm/℃
Tolerance±5%
Resistance510mΩ
Power(Watts)500mW