SEI(Stackpole Elec) CSR1206JKR390
Manufacturer
Mfr. Part #
CSR1206JKR390
EBEE Part #
E82498723
Package
1206
Customer #
Datasheet
EDA Models
ECCN
EAR99
Description
500mW 390mΩ Current Sensing Resistors ±100ppm/℃ ±5% 1206 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS
Qty.Unit PriceExt. Price
Recommended For You
TypeDescription
Select All
CategoryPassives ,Resistors ,Chip Resistor - Surface Mount
DatasheetSEI(Stackpole Electronics Inc.) CSR1206JKR390
RoHS
TypeCurrent Sensing Resistors
Temperature Coefficient±100ppm/℃
Tolerance±5%
Resistance390mΩ
Power(Watts)500mW