SEI(Stackpole Elec) CSR1206FTR470
Manufacturer
Mfr. Part #
CSR1206FTR470
EBEE Part #
E82507637
Description
500mW 470mΩ Current Sensing Resistors ±100ppm/℃ ±1% 1206 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS
DatasheetSEI(Stackpole Electronics Inc.) CSR1206FTR470
RoHS
TypeCurrent Sensing Resistors
Temperature Coefficient±100ppm/℃
Tolerance±1%
Resistance470mΩ
Power(Watts)500mW