SEI(Stackpole Elec) CSR1206FT30L0
Manufacturer
Mfr. Part #
CSR1206FT30L0
EBEE Part #
E82531950
Description
500mW 30mΩ Current Sensing Resistors ±100ppm/℃ ±1% 1206 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS
DatasheetSEI(Stackpole Electronics Inc.) CSR1206FT30L0
RoHS
TypeCurrent Sensing Resistors
Temperature Coefficient±100ppm/℃
Tolerance±1%
Resistance30mΩ
Power(Watts)500mW