SEI(Stackpole Elec) CSR1206FK18L0
Manufacturer
Mfr. Part #
CSR1206FK18L0
EBEE Part #
E82540150
Package
1206
Customer #
Datasheet
EDA Models
ECCN
EAR99
Description
500mW 18mΩ Current Sensing Resistors ±100ppm/℃ ±1% 1206 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS
Qty.Unit PriceExt. Price
Recommended For You
TypeDescription
Select All
CategoryPassives ,Resistors ,Chip Resistor - Surface Mount
DatasheetSEI(Stackpole Electronics Inc.) CSR1206FK18L0
RoHS
TypeCurrent Sensing Resistors
Temperature Coefficient±100ppm/℃
Tolerance±1%
Resistance18mΩ
Power(Watts)500mW