SEI(Stackpole Elec) CSR0805JTR300
Manufacturer
Mfr. Part #
CSR0805JTR300
EBEE Part #
E82489079
Description
250mW 300mΩ Current Sensing Resistors ±200ppm/℃ ±5% 0805 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS
DatasheetSEI(Stackpole Electronics Inc.) CSR0805JTR300
RoHS
TypeCurrent Sensing Resistors
Temperature Coefficient±200ppm/℃
Tolerance±5%
Resistance300mΩ
Power(Watts)250mW