SEI(Stackpole Elec) CSR0805JKR240
Manufacturer
Mfr. Part #
CSR0805JKR240
EBEE Part #
E82490290
Description
250mW 240mΩ Current Sensing Resistors ±200ppm/℃ ±5% 0805 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS
DatasheetSEI(Stackpole Electronics Inc.) CSR0805JKR240
RoHS
TypeCurrent Sensing Resistors
Temperature Coefficient±200ppm/℃
Tolerance±5%
Resistance240mΩ
Power(Watts)250mW