SEI(Stackpole Elec) CSR0805FTR600
Manufacturer
Mfr. Part #
CSR0805FTR600
EBEE Part #
E82489264
Description
250mW 600mΩ Current Sensing Resistors ±200ppm/℃ ±1% 0805 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS
DatasheetSEI(Stackpole Electronics Inc.) CSR0805FTR600
RoHS
TypeCurrent Sensing Resistors
Temperature Coefficient±200ppm/℃
Tolerance±1%
Resistance600mΩ
Power(Watts)250mW