SEI(Stackpole Elec) CSR0805FTR590
Manufacturer
Mfr. Part #
CSR0805FTR590
EBEE Part #
E82489173
Description
250mW 590mΩ Current Sensing Resistors ±200ppm/℃ ±1% 0805 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS
DatasheetSEI(Stackpole Electronics Inc.) CSR0805FTR590
RoHS
TypeCurrent Sensing Resistors
Temperature Coefficient±200ppm/℃
Tolerance±1%
Resistance590mΩ
Power(Watts)250mW