SEI(Stackpole Elec) CSR0805FTR150
Manufacturer
Mfr. Part #
CSR0805FTR150
EBEE Part #
E82500932
Description
250mW 150mΩ Current Sensing Resistors ±200ppm/℃ ±1% 0805 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS
DatasheetSEI(Stackpole Electronics Inc.) CSR0805FTR150
RoHS
TypeCurrent Sensing Resistors
Temperature Coefficient±200ppm/℃
Tolerance±1%
Resistance150mΩ
Power(Watts)250mW