SEI(Stackpole Elec) CSR0805FKR562
Manufacturer
Mfr. Part #
CSR0805FKR562
EBEE Part #
E82490402
Description
250mW 562mΩ Current Sensing Resistors ±200ppm/℃ ±1% 0805 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS
DatasheetSEI(Stackpole Electronics Inc.) CSR0805FKR562
RoHS
TypeCurrent Sensing Resistors
Temperature Coefficient±200ppm/℃
Tolerance±1%
Resistance562mΩ
Power(Watts)250mW